V posledních dvou letech několikanásobně vzrostly počty různých druhů kybernetických útoků – od plošných phishingových útoků až po cílené útoky na menší organizace i velké společnosti. Na tuto situaci reagovala i společnost Eset, které patří k leadrům v oblasti kybernetické bezpečnosti.

eset organizace fb event2

V 1. dílu článku: Jak na časté hrozby jsme se zmínili o některých funcích a službách: Zabezpečném prohlížeči, službě Eset LiveGuard Advanced a Šifrování. Dnes se seznámíme se vzdálenou správou Eset Protect.

Vzdálená správa Eset Protect pro vyšší bezpečnost a efektivní správu zařízení

V minulém článku týkajícím se digitální bezpečnosti jsme si představili některé novější funkce a služby Esetu vzhledem k novým typům hrozeb. Dnes nás čeká informace o centrální správě Eset Protect, resp. Eset Protect Cloud.

Součástí firemních produktů je také licence pro centrální správu bezpečnosti, známá dříve pod zkratkou ERA, kterou ale mnoho společností dosud nevyužívá. Důvody jsou různé: chybí vlastní IT správce nebo infrastruktura, IT správce nezná konzoli nebo si nedovede představit výhody jejího nasazení.

S novou řadou bezpečnostních řešení pro firmy došlo k přejmenování a vylepšení vzdálené správy, která umožňuje z jednoho místa sledovat a řídit zabezpečení všech chráněných zařízení – počítačů, serverů, telefonů i tabletů. Díky vzdálené správě Eset Protect je možné z jednoho místa

  • udržovat bezpečnostní produkty aktuální,
  • aktualizovat pc s Windows,
  • mít přehled o stavu hardwaru a softwaru,
  • nastavovat a aplikovat bezpečnostní politiky napříč zařízeními organizace,
  • mít přehled o událostech, ke kterým z pohledu bezpečnosti dochází,
  • automatizovat řešení událostí nebo zasílání reportů.

Vzdálená správa Eset Protect je dostupná nadále nejen pro on-premis nasazení (ať už přímo uvnitř firmy nebo na vlastní serveru hostovaném v cloudovém prostředí zákazníka), a také plnohodnotně jako Eset Protect Cloud, kdy se o zajištění chodu vzdálené správy stará přímo společnost Eset a zákazníkovi odpadá všechna starost s pořízením nebo udržováním podkladového harwaru, aktualizací jednotlivých komponent vzdálené správy apod.

EP printscreen

Eset Protect Cloud - budoucnost vzdálené správy

Nově je pak cloudová správa Eset Protect Cloud preferovaná jako budoucnost centrální správy. Zákazník ji v rámci řešení od 1. května dostane za stejnou cenu, jako řešení s on-premis správou, a je jen na něm, jestli chce využívat on-premise správu, nebo správu cloudovou, kterou má bez starostí. Výhody cloudové správy jsou:

  • dostává rychleji vylepšení a aktualizace, aniž by se musel starat zákazník,
  • umožňuje integrovat správu mobilních zařízení také skrze služby Microsoft Intune i Apple Business Manager,
  • je možné správu synchronizovat s Active Directory pomocí nástroje Eset Active Directory Scanner,
  • od roku 2024 bude pro správu mobilních zařízení nadále rozvíjena pouze CloudMDM komponenta.

Vzdálená správa Eset Protect Cloud je nejen centrálním místem, které umožňuje efektivně spravovat zařízení, nastavovat a uplatňovat různé bezpečnostní politiky na různé statické a dynamické skupiny zařízení. Je také místem, ze kterého má administrátor přehled o tom, co se na firemních zařízeních odehrává z pohledu bezpečnostních rizik.

Cloudová správa také zefektivňuje ochranu všech zařízení v síti: Pokud je např. službou Eset LiveGuard Advaced zachycen soubor nebo kód, který cloudový sandbox vyhodnotí jako škodlivý, dostávají informaci o vyhodnocení také všechna ostatní spravovaná zařízení.

Špičkové digitální zabezpečení - 1. část: Jak na časté hrozby

Špičkové digitální zabezpečení - 2. část: Správa zařízení

A můžete se těšit na pokračování článku, ve kterém se dozvíte více informací o možnostech licencování a změnách. 

 

 

Příště se seznámíme s možnostmi licencování a novinkami, které jsou od 1. května tohoto roku.