Společnost Eset, která patří k předním světovým dodavatelům bezpečnostních řešení, představila novou firemní nabídku bezpečnostních řešení. V dnešní době, kdy jsou útoky na organizace a firmy stále složitější, je důležité držet krok s bězpečnostními trendy a udržovat "ve formě" také firemní síť, počítače a mobilní telefony. A je jedno, jestli se jedná o malou firmu a farnost, nebo velkou organizaci, charitu či biskupství.

Na konci června představila společnost Eset novou nabídku bezpečnostních řešení pro organizace a firmy. Pod novým názvem Eset Protect představila 6 balíků firemních řešení, které disponují vzdálenou správou Eset Protect (dříve ERA nebo ESMC). Vzdálenou správu je možné mít jako on-premise řešení, nebo formou cloudové služby přímo od společnosti Eset (určeno pro organizace od 10 licencí). Obě varianty vzdálené správy Eset Protect (tj. on-premise konzole Eset Protect nebo konzole Eset Protect Cloud) mohou spravovat zařízení kdekoli v síti internet. Snadno tak lze udržovat firemní bezpečnostní politiky, aktuálnost operačního systému a bezpečnostního produktu na dálku z jednoho místa, nebo upozornit ostatní zařízení na novou hrozbu, se kterou se jeden z počítačů organizace setkal. Stačí, když je spravovaný počítač, notebook, tablet nebo telefon připojený do sítě internet, a je možné ho z konzole Eset Protet vzdáleně spravovat a zajistit jak maximální bezpečnost, tak pohodlí uživatelů v organizaci.

Jednotlivé balíky řešení (kterých je tedy 6 variant s on-premise a 6 variant s cloudovou vzdálenou správou) se liší podle míry funkcionalit a zařízení, které je třeba chránit. Od pouhé antivirové ochrany koncových stanic (která je vhodná pro kancelářská pc v síti se silným firewallem), přes pokročilou internetovou ochranu, až po pokročilé šifrování, které může napomoci s prevencí odcizení dat (obojí je vhodné minimálněpro notebooky). Dále je možné chránit souborové a poštovní servery a využít cloudový sandbox pro ochranu před novými typy hrozeb v reálném čase. Nově pak přibylo řešení pro ochranu Office 365 přímo na úrovni prostřední Microsoft, které účinně chrání Vaše data umístěná ve firemním OneDrive nebo  úložišti SharePoint.

eset tlacitko organizace sirsi

Šetřete svůj čas a energii

Jednou z cest, jak jednoduše posílit zabezpečení v organizaci, je nasazení některého z nových firemních řešení Eset Protect se vzdálenou správou. Z jednoho místa je tak možné spravovat všechna zařízení organizace s Eset produkty, nastavovat bezpečnostní politiky, zajistit správné aktualizace bezpečnostních produktů i operačního systému (Windows), instalovat aplikace třetích stran pomocí msi balíčků apod. Vzdálenou správu formou on-premise řešení nabízíme i menším organizacím zdarma formou bezplatné služby. Jako partner Esetu Vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného řešení, zajistíme licence a pomůžeme s nasazením. Budete-li chtít, můžeme Vám zajistit také základní správu a nastavit automatizaci. Nebudete tak například muset myslet na to, jestli má každý počítač a notebook v organizaci posední bezpečnostní aktualizace Windows, nebo jestli má nejnovější aktualizace bezpečnostního produktu. Vše lze automatizovat.

Stejně tak není potřeba řešit jednotlivé bezpečnostní incidenty a rizika. Vzdálená správa Eset Protect monitoruje, v jakém jsou zařízení stavu a jestli se je zrovna někdo nepokouší napadnout. Bezpečnostní produkt situaci vyhodnotí podle nastavených politik, zasáhne, situaci vyřeší a Vy o ní budete mít v konzoli Eset Protect záznam. A budete-li chtít, může Vám chodit třeba týdenní report bezpečnostních incidentů e-mailem, abyste měli přehled, že všechno funguje, jak má.

Ušetříte tak čas Vašeho správce sítě a máte jistotu, že jste pro bezpečnost dat Vaší organizace udělali maximum.

Máte zájem se o řešení Eset pro organizace dozvědět více? Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.